اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم

در این صفحه می توانید از  دستورالعملها و بخشنامه های عرضه داخلی و خارجی و همچنین پیشرفت پروژه های شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم باخبر شوید

اخبار و مقالات ما

آخرین اخبار و مقالات

SuperUser Account / ﺳﻪشنبه, 31 تیر,1399 / دسته ها: اخبار شرکت

پایان عملیات شمع کوبی اسکله نفتی حرا قشم تا 100 روز آینده

رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: عملیات کوبش ۲۳۰ شمع در اسکله نفتی ۵۰ میلیون یورویی حرا قشم توسط هلدینگ گسترش انرژی پاسارگاد تا ۱۰۰ روز آینده به پایان می‌رسد.

پایان عملیات شمع کوبی اسکله نفتی حرا قشم تا 100 روز آینده

حمیدرضا مومنی با اعلام این خبر از فراهم کردن فرصت‌های اشتغال پایدار و تولید محصولات صادرات‌محور به‌عنوان دو ماموریت مهم ایجاد مناطق آزاد در کشور نام برد.
وی گفت: سرمایه‌گذاری۳۵۰ میلیون یورویی هلدینگ گسترش انرژی پاسارگاد در قشم و اجرای چند طرح دیگر در حوزه‌های نفت و انرژی که به سرعت در جزیره قشم در حال اجرا است، ما را به اهداف ماموریت‌های محوله نزدیک‌تر می‌کند.
مومنی با اشاره به عملیات کوبش شمع در اسکله نفتی حرا افزود: آماده‌سازی این اسکله و صادرات مشتقات نفتی از قشم، آغازی برای توسعه فعالیت‌های نفت، گاز و پتروشیمی در این منطقه محسوب می‌شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه ۱۷ میدان هیدروکربنیک در اطراف این منطقه وجود دارد، گفت: هلدینگ گسترش انرژی پاسارگاد با بهره‌برداری از سه طرح نیروگاه قشم مولد، پارس بهین پالایش قشم و اسکله نفتی حرا در سال آینده در حقیقت قله توسعه صنایع نفتی جزیره قشم را فتح خواهد کرد. جزیره قشم با داشتن ظرفیت‌های فراوان نفت و گاز در جنوب ایران واقع شده است.
 
سیدمهدی میرمعزی، مدیرعامل هلدینگ گسترش انرژی پاسارگاد نیز در مراسم آغاز عملیات شمع‌کوبی این اسکله اعلام کرد: نفت خام فوق سنگین مورد نیاز پارس بهین پالایش قشم از میادین نفتی سروش و نوروز با کشتی‌های ۷۰ و ۳۵ هزار تنی در این اسکله تخلیه می‌شود.
وی با اعلام اینکه مشتقات نفتی تامین شده در شرکت پارس بهین پالایش قشم شامل قیر و گازوئیل نیز از اسکله نفتی حرا صادر خواهد شد، افزود: انتقال آب مورد نیاز شرکت پارس بهین پالایش و نیروگاه قشم مولد هم از طریق این اسکله نفتی انجام می‌شود. میرمعزی گفت: این هلدینگ در بخش پالایشگاه، اسکله و تامین اولیه آب، بخار و برق (یوتیلیتی) ۲۵۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری کرده است.
وی با تاکید بر اینکه ۱۰۰ میلیون یورو هم برای ایجاد بزرگ‌ترین نیروگاه برقی قشم (۵۰۰مگاواتی) سرمایه‌گذاری شده است، افزود: مجموعه سه‌گانه نیروگاه قشم مولد، پارس بهین پالایش قشم و اسکله نفتی حرا با ۳۵۰ میلیون یورو در این جزیره به بهره‌برداری می‌رسد.
میرمعزی یادآور شد: نخستین مرحله نفت‌گیری مخازن پالایشگاه قشم خرداد ۹۹ از طریق اسکله نفتی حرا آماده می‌شود و پیش‌بینی می‌شود شهریور همان سال نخستین محموله مشتقات نفتی شرکت پارس بهین پالایش قشم هم از طریق این اسکله نفتی صادر شود.
وی اظهار کرد: با تکمیل طرح اسکله نفتی حرا، کشتی‌های ۷۰، ۳۵، ۷ و ۵ هزار تنی به‌طور همزمان می‌توانند برای تخلیه و بارگیری نفت فوق سنگین و مشتقات نفتی در این اسکله پهلوگیری کنند.

Print
رتبه بندی این مطلب:
5/0
2

انتخابگر پوسته

                                                                             

 

آدرس شرکت

تهران: بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، کوچه سوم، شماره 9، واحد12

قشم: خیابان ولیعصر، چهار راه پردیس، خیابان فلسطین، جنب هتل شمس، طبقه سومطراح وبسایت - محسن امیری فخرطراحی وبسایت - گروه توسعه نرم افزارهای تحت وب ایلیا - ایلیا وبسایت

شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم


دی ان ان